0 Produkt : 0,00 €
Váš košík je prázdny!
Produkty Cena

CCTV Analógové kamerové systémy

Bezpečnostné kamery sú v ponuke v rôznych prevedeniach:

Kamery so štandardným úchytom objektívu, ďalej zapuzdrené kompaktné kamery s integrovaným objektívom, kamery s takzvaným nočným videním teda s prísvitom LED diódami. Rôzne miniatúrne a skryté kamery. Otočné PTZ kamery so zoom objektívom ( autodome kamery ), bezdrôtové kamery, GSM kamery...
Výber konkrétneho typu kamery ( parametre, prevedenie, objektív ) by mal zodpovedať účelu a požiadavkám miesta na ktorom bude inštalovaný. Faktory, ktoré ovplyvňujú samotný výber sú napríklad: spôsob inštalácie, umiestnenie, svetelné podmienky, uhol záberu, sklon kamery.

Analógové CCTV kamery

Aj napriek rýchlemu tempu digitalizácie vo všetkých odvetviach priemyslu, si analógové kamerové systémy ešte stále držia svoju pevnú pozíciu. Je to dané predovšetkým ich priaznivou cenou, jednoduchou inštaláciou, a keďže je vybudovaných veľa kamerových okruhov na analógovej báze je omnoho jednoduchšie a finančne menej náročné ich do týchto okruhov integrovať. Tak isto nie je problém analógové okruhy za pomoci webových serverov ( enkodérov ), alebo rekordérov s LAN pripojením následne pripojiť do počítačovej siete.

Technológie a funkcie používané v kamerách

Väčšina dnešných CCTV kamier je dnes vybavená CCD snímačom. Najväčším svetovým výrobcom takýchto snímačov je firma SONY. Snímače od tejto firmy využívajú všetci renomovaní výrobcovia CCTV kamier. Technológia snímačov sa neustále zlepšuje.
Napriek tomu, že sa jedná o analógové kamery ( kamery s analógovým video výstupom ) vnútro takejto kamery je plné digitálnej technológie. Takmer všetky sú vybavené DSP ( digitálny signálový procesor ), ktorý poskytuje ďalšie doplnkové funkcie pre dosiahnutie optimálnej kvality obrazu. Najvýznamnejšie z nich sú tieto:
Kompenzácia proti svetla (BLC – Back light compenzation):

 • Táto funkcia ma význam vtedy ak je v zornom poli kamery zdroj silného svetla a monitorovaný objekt je vidieť len ako tmavú siluetu. Funkcia BLC umožňuje vylepšiť kontrast monitorovaného objektu v oblasti, pre ktorú je táto funkcia zapnutá.

Bodová kompenzácia proti svetla ( Eclipse function, Spotlight BLC apod. ):

 • Táto funkcia je špeciálnou variantou BLC, ktorá sa uplatňuje u scén s veľmi silným bodovým protisvetlom a dokáže toto svetlo kompenzovať do takej miery, aby žiadaná oblasť v zornom poli kamery bola dobre viditeľná. ( napríklad je možné rozpoznať ŠPZ u vozidla s rozsvietenými reflektormi )

Široký dynamický rozsah ( WDR- Wide dynamic range ):

 • Hodnota ( respektíve šírka ) dynamického rozsahu ( udáva sa v dB ) vyjadruje schopnosť kamery snímať svetelne náročné, kontrastné scény, tj. scény s veľkým kontrastným rozdielom medzi najtmavším a najsvetlejším miestom obrazu ( napríklad tmavá budova na pozadí svetlej oblohy ). Kamery so širokým dynamickým rozsahom tak vedia dobre zobraziť ako tmavé, tak aj svetlé časti obrazu. Tím sa táto funkcia líši od BLC funkcie, ktorá uprednostňuje tmavé časti obrazu na úkor svetlých.

Pomalá uzávierka ( Slow Shutter, Sense-up, apod.):

 • Najdlhšia uzávierka je pri kamerách s normou PAL štandardne 1/50s ( 1polsnímok trvá 1/50s) Na sledovanie za tmy sú niektoré kamery vybavené funkciou tzv. pomalej uzávierky, kedy je expozičný čas predĺžený nad základnú hodnotu tak, aby bolo dosiahnutie jasného obrazu aj za zhoršených svetelných podmienok. Hodnota pomalej uzávierky sa obvykle udáva ako násobok základnej hodnoty 1/50s. ( to znamená, že kamera s parametrom napríklad Slow Shutter 128x, dosahuje expozičného času 128x1/50=2,56s )
CCTV obvod

Funkcia day/night:

 • Pretože CCD senzor je na rozdiel od ľudského oka citlivý na infračervené svetlo ( IR ), je medzi objektív a senzor kamery pridaný tzv. IR-cut filter, aby nedochádzalo ku skresleniu farebného podania obrazu vplyvom IR svetla. Štandardná kamera teda využíva iba viditeľnú časť spektra. To však má za následok obmedzenú citlivosť v noci, kedy je nedostatok pre kameru viditeľného svetla, pretože infračervená časť spektra je blokovaná IR filtrom. Tento problém sa rieši dvoma spôsobmi:
 • 1. Kamery s elektronickou funkciou day/night: Pri tomto type kamery IR filter úplne chýba. Pri zhoršení svetelných podmienok sa kamera prepne do čiernobieleho režimu, v ktorom sa dosahuje vyššia citlivosť. V dôsledku chýbajúceho IR filtru však môže byť o niečo horšie farebné podanie obrazu.
 • 2. Kamery s mechanickým prepínaním IR filtru ( funkcia IRC ): Tieto kamery sú vybavené IR filtrom, ktorý zaisťuje vernú reprodukciu farieb aj počas dňa. Pri zotmení dôjde k automatickému prepnutiu IR filtru mimo obrazový senzor a súčasne sa kamera prepne do čiernobieleho režimu. Tím sa dosiahne maximálnej citlivosti kamery v noci. Veľká väčšina dnešných kamier je vybavená aj IR diódami tzv. prísvitom, ktorý výrazne zlepšuje výsledný obraz a dosah kamery.

Digitálna redukcia šumu (DNR - "Digital Noise Reduction"):

 • Táto funkcia slúži na potlačenie šumu v obraze, ktorý sa vyskytuje pri zlých svetelných podmienkach, alebo za tmy. Pre optimálnu elimináciu šumu sa využívajú rôzne technológie ( 2D DNR, 3D DNR ).

Detekcia pohybu (VMD - "Video Motion Detection"):

 • Obvykle sa dá nastavovať citlivosť detekcie a veľkosť detekovaného objektu.

Dizajn CCTV kamierCCTV kamery sa vyrábajú v rôznych prevedeniach.

Kamery s C/CS úchytom pre objektív ( box kamery ):

 • Tieto kamery obvykle majú tvar kvádru a ich elektronika je tvorená viacerými PCB doskami, ktoré poskytujú široký výber doplnkových funkcií pre optimalizáciu obrazu.
 • C/CS závit umožňuje zvoliť objektív s požadovaným zorným uhlom atď.
 • Výhodou takýchto kamier je možnosť poskladať kameru podľa špecifických kritérií. ( tj. kamera + objektív + kryt + IR reflektor atď. )

Kompaktné kamery so vstavaným objektívom:

 • V dnešnej dobe sa stále viac na trhu presadzujú kompaktné kamery so vstavaným objektívom. Môžu mať tvar valca ( bullet kamery ), alebo kocky, pologule ( tzv. dome kamery ). Vstavaný objektív môže mať pevnú ohniskovú vzdialenosť, alebo sa zorný uhol môže nastaviť pri inštalácií kamery (tzv. vari fokálni objektív).
 • Dnes už väčšina takýchto kamier je vybavená aj funkciou nočného videnia s IR LED diódami.
 • Podľa stupňa krytia sú potom kamery určené do interiéru, alebo exteriéru.

Speed-dome kamery (tiež auto-dome kamery, fast-dome kamery, alebo PTZ kamery ):

 • Tieto kamery sú vybavené otočným mechanizmom a zoom objektívom čo umožňuje natáčanie kamery a približovanie obrazu. Môžu byť diaľkovo ovládané obsluhou, alebo v automatickom režime, kedy sa kamera natáča vo vopred naprogramovanom režime.

Máte záujem o kamerový systém? Pozrite si našu ponuku

Zobraziť Kamerové systémy

Kontakt

Adresa Prevádzky. Na tejto adrese si môžete zakúpený tovar prevziať osobne.

 • Ružová 19, 946 51 Nesvady
 • +421 948 556 554
Partneri: